.

.

Akt

NAKŁAD WYCZERPANY

Przeglądaj książkę / See inside
Ilość

Format
240 x 300 mm
Liczba stron
128
Liczba zdjęć
114
ISBN
83-87730-61-0
Oprawa
twarda z obwolutą
Numer wydania
III
Rok wydania
2006

Nastrojowe czarno-białe zdjęcia Wacława Wantucha ukazują piękno kobiecego ciała. Oryginalne, artystyczne ujęcia dyskretnie i za smakiem eksponują urok nagości, zasłaniając i odsłaniając, kryjąc w cieniu twarze modelek, które stają się anonimowe, ale zarazem niezwykle konkretne. Nie można tu mówić o odindywidualizowaniu, każda z nich ma jakiś znak szczególny, piękne długie blond włosy, tatuaż. Widać pietyzm i szacunek, z jakim fotografik traktuje swoje modelki, bez których cierpliwości, jak ładnie pisał w dedykacji, nie mógłby ten album powstać. Album ten przywodzi na myśl obrazy dawnych mistrzów, z równą estymą podchodzących do ciała kobiety. Doskonałym wprowadzeniem do zdjęć jest tekst Janusza Głowackiego.


Wacław Wantuch, urodził się w 1965 r., absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zajmuje się grafiką i fotografią artystyczną, autor albumu fotograficznego Kraków oraz inscenizacji teatralnej Kamień, światło, dźwięk. Miał 8 wystaw indywidualnych oraz brał udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Janusz Głowacki, dramaturg, prozaik, współscenarzysta 'Rejsu', od 1981 r. mieszka w Nowym Jorku. Światową sławę przyniosły mu sztuki teatralne Kopciuch, Polowanie na karaluchy, Antygona w Nowym Jorku i Czwarta siostra.

 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

Akt

NAKŁAD WYCZERPANY

Napisz swoją opinię

ZOBACZ TAKŻE

99,90 zł