.

23,71 zł
24,76 zł 42,76 zł
76,10 zł
20,31 zł 42,76 zł
95,14 zł
95,14 zł
114,19 zł
23,71 zł

Stefan Norblin, właśc. Juliusz Stefan Norblin de la Gourdaine (1892–1952), praprawnuk Jeana Pierre’a Norblina, francuskiego malarza przełomu XVIII i XIX wieku.

24,76 zł 42,76 zł

Pocałunek panny wodnej - Jerzego Buczyńskiego to zbiór fantastycznych opowieści odwołujących się do dawnych podań oraz legend.

76,10 zł

„Strach się bać”, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to poświęcony słowom i wyrażeniom wywołującym lęk leksykon. Autor przedstawia czytelnikom szereg stanów, zjawisk, działań, chorób, ale też zwierząt i postaci, które straszą ludzkość od zarania dziejów.

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Na tropie złodziei obrazów”, autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to opowieść sensacyjno-detektywistyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

20,31 zł 42,76 zł

Mitologia słowiańska Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów, jak również postaci słowiańskiej demonologii.

Album poświęcony polskiemu designowi, wnętrzom i modzie w przedwojennej Polsce, w okresie od słynnej Wystawy Paryskiej w 1925 roku po rok 1939.

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga to wyjątkowe wydanie popularnych 'Bestiariuszy', w którym zebrane zostały dwie dotychczas osobne części tego tytułu, czyli 'Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach' oraz 'Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach'.

Wyjątkowy zestaw czterech minialbumów „Beksiński. Rysunek”, „Beksiński. Grafika”, „Beksiński. Malarstwo” oraz „Beksiński. Fotografia” w eleganckim etui. Komplet ten to niepowtarzalna edycja bestsellerowych wydań albumowych prezentujące wszystkie z dziedzin, którymi zajmował się niezwykle utalentowany sanocki artysta Zdzisław Beksiński.

Wyjątkowy zestaw czterech minialbumów „Beksiński” w eleganckim etui.

Album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego, to kompendium wiedzy o tym niezwykłym artyście.

Niniejsza publikacja, autorstwa Jacka Wasilewskiego, stanowi dowcipne, lecz niezwykle rzetelne podsumowanie najważniejszych zagadnień z zakresu gramatyki polskiej.

114,19 zł

Album poświęcony życiu i twórczości Tamary Łempickiej, nazywanej królową art déco. Była błyskotliwą skandalistką, która kochała nowoczesne przedmioty i czerpała z życia pełnymi garściami.