.

Eleganckie etui zawierające trzy pozycje wydawnicze autorstwa Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej: „Sztuka II RP” przedstawiająca dokonania artystyczne i życie kulturalne Polski w okresie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

Winslow Homer, amerykański malarz, grafik i rysownik, znany jest głównie ze swoich realistycznych dzieł, które często przedstawiają sceny z życia na wsi, morskie pejzaże oraz ludzi w ich codziennych sytuacjach. Jego prace, wyjątkowe ze względu na mistrzostwo w oddawaniu światła, kolorów i atmosfery, są niezwykle prawdziwe i emocjonalnie bogate.

Henri Rousseau (1844–1910) to francuski malarz, który zdobył uznanie jako przedstawiciel sztuki naif lub prymitywistycznej. 

Zeszyt do kolorowania z dziełami Zdzisława Beksińskiego. To propozycja skierowana do wszystkich miłośników kolorowanek oraz sztuki polskiej, którzy nie tylko podziwiają dzieła największych malarskich mistrzów, ale także sami chętnie sięgają po plastyczne przybory.

Najnowszy tytuł Krzysztofa Potaczały, autora książek z serii „Bieszczady w PRL-u” to zbiór reportaży dotyczący wydarzeń z lat 1951-1989. Bieszczady jako region przygraniczny był szczególnie traktowany przez służby bezpieczeństwa.

29,90 zł

Album „Mehoffer. Malarstwo” zawiera najważniejsze obrazy olejne, w tym piękne portrety żony, liczne projekty polichromii i witraży, a także monumentalne kartony do witraży.

Vincent van Gogh (1853–1890) to jeden z niewielu malarzy, którego twórczość wywarła tak wielki wpływ na sztukę XX wieku. Niedoceniany i nieznany szerszemu gronu odbiorców za życia, sławę i uznanie zyskał dopiero po przedwczesnej śmierci.

49,90 zł

Warszawa lata 40. - album otwierający serię Wydawnictwa Bosz FOTO RETRO powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym. To książka jedyna w swoim rodzaju, przełamująca stereotypy, opowiadająca dzieje stolicy - obrazami.

49,90 zł

Album z serii FOTO RETRO ukazuje obraz stolicy lat 1930-1939. Odmienione i odmłodzone w drugiej połowie lat 20. miasto odczuwa wówczas negatywne skutki światowego kryzysu ekonomicznego. 

49,90 zł

W albumie z serii FOTO RETRO cofamy czas o blisko wiek, by pokazać naszą stolicę w latach 1920-1930. Do miasta, zaniedbanego i zubożałego w okresie okupacji niemieckiej lat 1915-1918, wraca wielkomiejskie życie. 

Album prezentujący najpiękniejsze ikony w polskich kolekcjach. Arcydzieła sztuki Kościoła Wschodniego pochodzące z okresu od XV do XVIII wieku, niezwykłe przedstawienia Chrystusa Pantokratora, Matki Boskiej, wizerunki świętych.

Seria Foto Retro powstała we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym. Siedem albumów opowiada obrazami historię kilkudziesięciu lat z dziejów stolicy.