

Beksiński 6
119.90 zł
Szósty album z bestsellerowej serii „Beksiński” to kolejna odsłona niezwykłego świata wyobraźni Zdzisława Beksińskiego (1929–2005) – artysty, którego dzieła niezmiennie fascynują i poruszają. W publikacji znalazły się wybrane prace malarza – intrygujące, pełne tajemnicy, niepokojące, a jednocześnie urzekające perfekcją formy i głębią wizji.
- Opis
- Informacje dodatkowe
Opis
Szósty album z bestsellerowej serii „Beksiński” to kolejna odsłona niezwykłego świata wyobraźni Zdzisława Beksińskiego (1929–2005) – artysty, którego dzieła niezmiennie fascynują i poruszają. W publikacji znalazły się wybrane prace malarza – intrygujące, pełne tajemnicy, niepokojące, a jednocześnie urzekające perfekcją formy i głębią wizji.
Twórczość Beksińskiego od lat inspiruje i zachwyca odbiorców w Polsce i na świecie. „Beksiński 6” to wyjątkowa propozycja zarówno dla wiernych miłośników jego sztuki, jak i dla tych, którzy dopiero chcą ją odkryć.
Całość wzbogaca tekst Wiesława Banacha – historyka sztuki, wieloletniego dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku, a prywatnie przyjaciela artysty – który wprowadza czytelnika w kontekst powstawania tych wyjątkowych dzieł.
Tekst i opracowanie: Wiesław Banach
Opracowanie graficzne: Władysław Pluta
Format: 270 × 300 mm
Liczba stron: 144
Liczba zdjęć: 129
Oprawa: twarda z obwolutą
Język: polsko-angielski
Informacje dodatkowe
| Waga | 1.5 kg |
|---|---|
| Wymiary | 27 × 30 × 2 cm |
| Autor | Wiesław Banach |
| Projekt graficzny | Władysław Pluta |
| Format | 270 x 300 mm |
| Liczba stron | 144 |
| Liczba zdjęć | 129 |
| ISBN | 978-83-7576-892-3 |
| EAN | 9788375768923 |
| Oprawa | twarda z obwolutą |
| Numer wydania | 1 |
| Rok wydania | 2026 |
| Wersja językowa | polsko-angielska |
















