.

Beksiński.Obrazy - hołd złożony artyście.
Posted by      12/10/2021 00:00:00     Home    Comments 0
Beksiński.Obrazy - hołd złożony artyście.

Beksiński. Obrazy to wyjątkowy album skupiający się na jednej z dziedzin twórczości Zdzisława Beksińskiego – malarstwie.


Publikacja przygotowana została we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza i zarazem jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

Wyboru reprodukcji dzieł dokonali, wspólnie z Wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin.

Ten znakomity i luksusowy album o powiększonym formacie 27 × 35 cm i w eleganckiej szacie graficznej ma objętość 512 stron.

Wydany został w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

 

Zawiera 530 najlepszych prac malarskich, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostały zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Około 30% reprodukcji, to prace, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w albumach wydawnictwa BOSZ.

 

Reprodukcjom towarzyszą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego.

Dodatkowym walorem podkreślającym niezwykłość tej pozycji są wcześniej niepublikowane fragmenty listów i dziennika artysty.

Całość zaprezentowana jest w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty.

 

Film prezentujacy album - https://youtu.be/2Jn9wlQkIWg