
Beksiński. Obrazy to wyjątkowy album skupiający się na jednej z dziedzin twórczości Zdzisława Beksińskiego – malarstwie.
Publikacja przygotowana została we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza i zarazem jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.
Wyboru reprodukcji dzieł dokonali, wspólnie z Wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin.
Ten znakomity i luksusowy album o powiększonym formacie 27 × 35 cm i w eleganckiej szacie graficznej ma objętość 512 stron.
Wydany został w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
Zawiera 530 najlepszych prac malarskich, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostały zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Około 30% reprodukcji, to prace, które nigdy wcześniej nie były prezentowane w albumach wydawnictwa BOSZ.
Reprodukcjom towarzyszą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego.
Dodatkowym walorem podkreślającym niezwykłość tej pozycji są wcześniej niepublikowane fragmenty listów i dziennika artysty.
Całość zaprezentowana jest w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty.
Kup na stronie
Dane szczegółowe
| Wstęp: | Wiesław Banach, Wiesław Ochman |
| Tłumaczenie: | Anna Basara |
| Projekt graficzny: | Władysław Pluta |
| Liczba stron: | 512 |
| Liczba zdjęć: | 530 |
| Format: | 270 × 350 mm |
| ISBN: | 978-83-7576-600-4 |
| Oprawa: | twarda |
| Numer wydania: | 1 |
| Rok wydania: | 2021 |
| Język: | angielski |
Okładka

Spis treści

Strony z książki























